Pár slov jak jsem začal s focením a jaké mám cíle do budoucna

S focením jsem začal na jaře v roce 2021. Ano bylo to v době tehdejšího "Lockdownu". Důvod nebyl, že bych se nudil. Pouze mě napadlo, že zkusím nafotit nějaké fotky tehdejších událostí a třeba za čas budou mít hodnotu stejně jako fotky z 2 Sv. války nebo okupace naší země vojsky Varšavské smlouvy v roce 1968 (i když některé mladší ročníky si myslí že v ten rok skončila právě zmiňovaná 2. Sv válka :-D ). 

Naneštěstí se tak nestalo a hned od prvních okamžiků jsem začal fotit v lesích různý hmyz, kytky, plevel apod. Procházka na čerstvém vzduchu mě uklidňovala a začal jsem tvořit první fotky, které byly ..........no nebyly nic moc, co si budeme povídat :-D

Nicméně focení mě začínalo bavit čím dál víc. Půjčený kompakt Panasonic od Švagra jsem brzo vyměnil za první zrcadlovku Nikon D3100, kterou jsem koupil na bazaru FB. Jel jsem pro ni až k Olomouci. Tak daleko bych dnes nejel ani za holkou, ale tenkrát byla motivace a velké nadšení :-)

A nadšení z fotek ze zrcadlovky bylo ještě vetší. Rozdíl o proti malému kompaktu byl znatelný. Samozřejmě jak se říká z jídlem roste chuť a cca do měsíce jsem kupoval na Megapixel.cz lepší model Nikon D3200. Fotky opět dostaly jiný rozměr co se týče obrazové kvality. 

Největší zlom, ale nastal ve chvíli kdy jsem se rozhodl pro koupi poloprofesionálního nového přístroje Pentax K-70. Do značky Pentax jsem se zamiloval na první pohled a dotyk. Úžasný stroj s úžasným poměrem cena/výkon/kvalita. 

Jelikož tento "stroj" již nestál pár tisícovek, plus jsem chtěl vědět vše co umí a dokáže, začal jsem fotit mnohem, mnohem víc.

Nejen že se zvýšila díky Pentaxu obrazová kvalita fotek, ale také díky osobnímu studiu se začala rapidně zlepšovat i kompozice.